Met de fietsbus naar Normandië
Zoek je een fietsvakantie in Normandië met kust, groen binnenland en veel geschiedenis? De fietsbus brengt je met je eigen fiets rechtstreeks naar Caen, de stad van Willem de Veroveraar, op korte fietsafstand van de landingsstranden van D-Day. In Caen kom je uit op twee grote fietsroutes: La Vélomaritime langs de kust en La Vélo Francette naar het zuiden.
Praktisch
Goed om te weten over deze route
Klimaat
Zeeklimaat. Milde zomers (rond 21°C); juni tot en met september zijn ideaal om te fietsen.
Niveau
De zwaarte van de fietsroutes op deze route.
Je eigen fietsroute
Wij brengen jou en je fiets naar je bestemming en halen je weer op. Je fietsroute kies je zelf: op de kaart op deze pagina zie je alle in- en uitstapplaatsen. Lees hoe de fietsbus werkt
Wat te doen & zien
Hoogtepunten van Caen
Geschiedenis en kust: dit mag je niet missen.
Kasteel van Caen
Bezoek het kasteel van Willem de Veroveraar
Het grote middeleeuwse kasteel midden in de stad werd gebouwd door Willem de Veroveraar.
Abbaye aux Hommes
Bekijk de Romaanse abdij
De mannenabdij liet Willem de Veroveraar bouwen; de vrouwenabdij is van zijn vrouw Mathilde.
Mémorial de Caen
Leer over de Tweede Wereldoorlog
Het museum vertelt het verhaal van de Tweede Wereldoorlog en de Slag om Normandië.
Landingsstranden
Fiets langs de kust van D-Day
Vanuit Caen fiets je naar de landingsstranden van 6 juni 1944 en de badplaatsen aan de kust.
Beschikbaarheid
Datums & prijzen
Prijzen zijn per persoon en inclusief vervoer van je fiets.
-
Vertrek 23 juni 2027 BeschikbaarEnkele reis € 195,-Retour € 390,-Boeken: vertrek 23 juni 2027 op Caen
-
Vertrek 7 juli 2027 BeschikbaarEnkele reis € 195,-Retour € 390,-Boeken: vertrek 7 juli 2027 op Caen
-
Vertrek 21 juli 2027 BeschikbaarEnkele reis € 195,-Retour € 390,-Boeken: vertrek 21 juli 2027 op Caen
Goed om te weten: wanneer je heen-en-terug op verschillende routes boekt, kan de prijs afwijken. Onze adviseurs helpen je graag — bel 0418 - 661 283.
Onderweg
Reisschema & opstapplaatsen
Heenreis per fietsbus
-
08:30
Vertrek Zaltbommel
Deze centraal gelegen opstapplaats ligt op slechts vijf minuten lopen vanaf station Zaltbommel. Voor vertrek kun je genieten van gratis koffie of thee en gebruikmaken van de sanitaire voorzieningen.
-
09:30
Vertrek Utrecht
Utrecht biedt de tweede opstap mogelijkheid voor De Fietslijn. Centraal gelegen in het land en makkelijk te bereiken voor iedereen. Stap in de fietsbus en voor dat je het weet sta/fiets je op plaats van bestemming.
-
11:00
Vertrek Breda
Deze in Brabant gelegen stad is een handige opstapplaats voor fietsers uit het westen of zuidwesten. Stap in op de Fietslijn en de vakantie kan beginnen.
-
13:30
Aankomst Duinkerke
Welkom aan de Franse Noordzeekust, waar Fietslijn u naar het veelzijdige Duinkerke brengt: kiest u voor een fietstocht langs de duinen en brede zandstranden van de Opaalkust? Of duikt u liever in de rijke geschiedenis van deze bijzondere havenstad?
-
18:00
Aankomst Caen
Caen, is een stad in de Franse regio Normandië, de hoofdstad van de voormalige regio Basse-Normandie en prefectuur van het departement Calvados. De stad ligt 15 kilometer landinwaarts vanaf Het Kanaal en wordt doorsneden door de rivier de Orne.
Meer over deze fietsvakantie
Vanuit Caen fiets je langs het kanaal van de Orne naar Ouistreham aan zee: circa 16 kilometer, vlak en grotendeels over een voie verte op het oude jaagpad. Onderweg passeer je Pegasus Bridge bij Bénouville, een van de eerste plekken die op 6 juni 1944 werden bevrijd.
In Ouistreham sluit je aan op La Vélomaritime, het Franse deel van EuroVelo 4, dat circa 1.500 kilometer van Roscoff naar Duinkerken loopt langs het Kanaal en de Noordzee. Het stuk tussen Ouistreham en Arromanches-les-Bains (circa 35 kilometer) volgt de landingsstranden Sword Beach en Juno Beach via Courseulles-sur-Mer en is geschikt voor beginners en gezinnen. Verder westwaarts ligt de Mont-Saint-Michel, oostwaarts de kliffen van Étretat.
La Vélo Francette (circa 600 kilometer) begint in Ouistreham, loopt door Caen en gaat via de Suisse Normande, Laval, Angers en Saumur naar La Rochelle aan de Atlantische kust. Ten zuiden van Caen kom je zo in de heuvelachtige Suisse Normande, rond Thury-Harcourt en Pont-d'Ouilly.
Willem de Veroveraar liet rond 1060 het kasteel bouwen, een van de grootste middeleeuwse burchten van West-Europa. Hij en zijn vrouw Mathilde stichtten ook de Abbaye aux Hommes en de Abbaye aux Dames. Het Mémorial de Caen, geopend in 1988, vertelt het verhaal van de Tweede Wereldoorlog en van D-Day.
In de zomer van 1944 werd Caen zwaar getroffen tijdens de Slag om Caen. Langs de kust herinneren de landingsstranden en hun monumenten aan die periode. Tegelijk is de Côte de Nacre een kust van badplaatsen, brede stranden en kleine havens zoals Courseulles-sur-Mer, waar vis direct op de kade wordt verkocht.
Landinwaarts wordt het groener en glooiender, en in de Suisse Normande echt heuvelachtig: een mooi contrast met de vlakke kust.
De route naar Caen is licht. Het kanaal naar Ouistreham is vlak en het kuststuk tussen Ouistreham en Arromanches staat te boek als geschikt voor beginners en gezinnen. Ideaal als je kust, geschiedenis en een ontspannen tempo wilt combineren.
Wil je meer uitdaging, kies dan La Vélo Francette naar het zuiden. Het complete traject wordt aangeraden voor geoefende fietsers; het pittigste deel ligt tussen Pont-d'Ouilly en Flers. Met een e-bike worden de heuvels in het binnenland een stuk vriendelijker.
Je stapt in Nederland op in Zaltbommel, Utrecht of Breda en de fietsbus rijdt rechtstreeks naar Caen. Vertrektijden, vertrekdata en prijzen staan in het reisschema en de prijslijst op deze pagina. Je kiest voor retour, een enkele reis (alleen heen of alleen terug) of een gecombineerde reis, waarbij je op een andere plek weer instapt.
Je fiets reist mee in een speciale fietsaanhanger; bescherm hem goed, in elk geval de voorvork. Dankzij de luchtaansluiting in de aanhanger pomp je je banden bij aankomst zo weer op. E-bikes mogen mee: de accu gaat vóór vertrek uit de fiets, krijgt een naamsticker en reist in een speciale bak in de aanhanger. Bagage gaat met een naamlabel onder in de bus.
Er zijn geen vaste zitplaatsen. De stoelen staan 94 centimeter uit elkaar en de rugleuning verstelt tot 45 graden. Muziek en films zijn er niet; op de schermen volg je de route via Google Maps, en onderweg zijn er meerdere pauzes. Je verblijf regel je zelf, want Fietslijn verzorgt alleen het vervoer. Meer uitleg vind je op zo werkt de fietsbus.
Met een gecombineerde reis stap je op de ene plek uit en op een andere weer in, ook op een andere route; de prijs kan dan afwijken. Vanuit Caen ligt één combinatie voor de hand.
Van Normandië naar de Loire: fiets La Vélo Francette vanaf Caen door de Suisse Normande, Laval en Angers naar Saumur en stap daar in op de fietsbus naar de Loire en EuroVelo 6. Meer tijd? Volg dan de Loire à Vélo door naar Saint-Nazaire. Andersom kan ook: heen naar de Loire en terug vanuit Caen. Bekijk alle fietsbestemmingen in Frankrijk.
Je reist comfortabel in de fietsbus, en je fiets gaat mee in een speciale fietsaanhanger. Je kiest zelf hoe je reist: retour, een enkele reis of een gecombineerde reis, waarbij je op de ene plek uitstapt en op een andere weer instapt. Het stuk daartussen fiets je zelf.
Bekijk hieronder de vertrekdata en prijzen en boek je plek in de fietsbus naar Caen online. Meer over het reizen met de fietsbus lees je op zo werkt de fietsbus.
Waar naartoe
Bestemmingen op deze route
Veelgestelde vragen
Vragen over Caen
Je stapt in op een van de opstapplaatsen in Nederland en reist samen met je fiets naar Caen. De actuele opstapplaatsen, vertrektijden en vertrekdata staan op deze pagina.
Ja. Je kiest bij het boeken voor retour, een enkele reis of een gecombineerde reis, waarbij je op de ene plek uitstapt en op een andere weer instapt.
Ja, e-bikes gaan mee in de fietsaanhanger. De accu haal je voor vertrek uit de fiets; die krijgt een naamsticker en reist in een speciale bak in de aanhanger.
Ja. Langs het kanaal van de Orne fiets je circa 16 kilometer naar Ouistreham. Daar volg je La Vélomaritime langs Sword Beach en Juno Beach naar Arromanches-les-Bains, een kuststuk van circa 35 kilometer.
Ja, via La Vélo Francette. Die route loopt van Ouistreham via Caen, de Suisse Normande, Laval en Angers naar Saumur aan de Loire. In Saumur kun je instappen op de fietsbus naar de Loire voor je terugreis.
Ja, de fietsbus naar Caen stopt onderweg ook in Duinkerke. Daar kun je in- of uitstappen, zodat je het stuk daartussen zelf kunt fietsen.
Klaar om in te stappen?
Bekijk de vertrekdata en boek je plek in de fietsbus op Caen. Liever even overleggen? Bel ons.